Kova burcunu Kasım ayında neler bekliyor?

Kasım ayına geçmeden önce Venüs retrosunun Terazi’de, Merkür’ün de Yay’da olduğunu hatırlatarak başlamak istiyorum. Bu hatırlatmanın sebebine birazdan değineceğim. Önce biraz Kasım ayında hangi astrolojik olaylar var onlara bakalım.

6 Kasım Ay Düğümü Yengeç-Oğlak aksına geçiyor.

7 Kasım Akrep burcunda Yeniay

8 Kasım Jüpiter Yay burcuna geçiyor.

16 Kasım Mars Balık burcuna geçiyor.

16 Kasım Venüs retroyu bitiriyor, düz seyrine başlıyor.

17 Kasım Merkür Yay burcunda retroya başlıyor.

22 Kasım Güneş Yay burcuna geçiyor.

23 Kasım İkizler burcunda Dolunay

 

Kova burcu kasım ayı

Venüs retrosu 9.evinde devam ediyor. Aşka olan inancını sorguluyor olabilirsin. Yüksek öğrenim, seyahat, inanç, felsefe, hukuk gibi konulardaki olaylar seni tatmin etmiyor olabilir. Bu içsel sıkıntını yazmak, konuşmak, paylaşmak seni rahatlatabilir. İçine kapanma, sosyalleşmelisin.

7 Kasım’daki Akrep yeniayı 10. evinde olacak. Şan, şöhret, kariyer için yeni adımlar atmak için çok güzel bir dönem. İnsanların seni sandığından da iyi bir yere koyduğunu fark edeceksin. Bitirme enerjisinin yüksek olduğu bir süreç o yüzden sonlanan olaylara üzülme, daha iyisi sana geliyor.

Jüpiter 8 Kasım’da Yay burcuna geçiyor. 11.evinize geçen Jüpiter, size hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı verecek. Güzel sürprizlerle karşılaşabileceğin bir süreç başlıyor. Arkadaş çevren genişleyecek. Bu dönemde bir yardım kuruluşu, dernek gibi topluluklara katılabilirsin. 17 Kasım’da başlayıp Aralık ayına kadar devam edecek Merkür retrosu da 11.evinde gerçekleşecek. Uzun zamandır görüşmediğin arkadaşlarınla görüşebilirsin. Dostlarınla aranda bazı iletişim problemleri oluşabilir.

6 Kasım’da Ay Düğümü burç değiştiriyor. Yengeç-Oğlak aksına geçen Ay Düğümü 6 ve 12. evleri etkileyecek. Jüpiter’in geçeceği 11.ev konuları ile uyumlu bir süreci işaret ediyor. 6. ev hizmet evidir. Bu süreçte de sivil toplum kuruluşlarında görev alabilir, insanlara faydası dokunacak girişimlerde bulunabilirsin. Sağlına ekstra önem verdiğin bir süreci işaret ediyor, sağlıklı beslenebilir, spora başlayabilirsin.

23 Kasım’da İkizler burcunda bir dolunay yaşayacağız. Aşk, çocuk, hobiler, eğlence gibi konular gündemine geliyor. Kimi kovalar ilişkilerini noktalarken kimi kovalar için ilişkiyi bir sonraki evreye taşıma olacak. Kendi çocukluklarını bitirip çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Eğlence anlayışında değişim olabilir. Yeni hobiler bulma zamanı.

 

Bir cevap yazın