Jüpiter Yay burcunda; ‘herkese benden bolluk, bereket ve ilahi adalet!’

Jüpiter, 12 yıl sonra evine dönüyor. Kendi tahtına oturan Jüpiter, tüm burçlara sesleniyor; ”Herkese benden bolluk, bereket ve ilahi adalet!”

Bir Yay burcu olarak, Jüpiter Yay geçişini yazmak için baya hevesliydim. Kaynak taramamı yaptım, okudum, araştırdım ama yazamadım. Kelimeler dökülmedi parmaklarımdan. Zihnimde uçuşan kelimelerden cümleler kuramadım. Merkür retrosunun beni bu denli etkileyeceğini önceden öngörebilmem gerekirdi. Bana iyi bir ders oldu. Dün gece, hepimizin bildiği malum kişilerin boşanacakları haberini gördüm. Yaşadıkları beni zerre ilgilendirmiyor ancak ortada bir aldatma olduğu için ‘ilahi adalet’ kavramı bendeki ışığı yaktı. İçimden geldiği gibi anlatayım dedim. Arkana yaslan, başlıyorum.

Her sene burçtan burca geçti Jüpiter, haritamızdaki yerleşimine göre farklı alanlarda büyüme, bolluk, bereket, bir vizyon verdi. Döndü dolaştı kendi evine, alışık olduğu düzene geri döndü. Jüpiter Yay geçişi hakkında fikir yürütebilmek için önce Yay burcunun işlediği temalara bakmak gerekiyor. Din, yüksek öğrenim, uzak ülkelerle ticaret, seyahat, yabancı kültürler, akademi, akademik çevre, reklam, turizm, medya, adalet, inançlar gibi konuları işler. Jüpiter ise bolluk, bereket, büyütme, parlatma gezegeni olduğu için bahsettiğim konularda gelişmeler olur.

Adalet demişken ışık yakan olaydan bahsedeyim. Malum kişilerin boşanma haberini gördüğümde düşündüm ilahi adalet diye. Harita uyumlarını ya da boşanmaya sebep olanın hangi gezegensel etki olduğunu bilmiyorum ama aklıma hemen Jüpiter geldi gelmişken de yazayım dedim. Nereden nereye 🙂 Jüpiter; hak, hukuk, adalet işlerine de bakar. Bu düzende haksızlıklar varsa Jüpiter oraya mutlaka el atar. Yaklaşık 1 yıl boyunca ilahi adaleti daha net hissedeceğiz.

Jüpiter inandıklarını büyütür, genişletir, çoğaltır, eli açıktır. Sen aşka inanıyorsan aşkı, paraya inanıyorsan parayı, başıma kötü şeyler gelecek inancını büyütüyorsan da onu büyütür. Evrendeki enerjiler gibi Jüpiter de sorgulamaz, eleştirmez, vazgeçirmez. Sen neye inanıyorsan o doğrudur. Bu yüzden inandığın değerlerini bir sorgula. Eksik bir şey mi yapıyorsun, değiştirmen gereken bir şeyler var mı, eski inançların son kullanma tarihi mi geçmiş, bir bak derim. 7 Aralık’taki Yay Yeniay’ı ve aynı gün Merkür’ün retroyu bitirmesiyle tam gaz ileri gitmeye başlayacağız. O güne kadar eskileri atın, eksikleri tamamlayın, fazlalıkları ihtiyaç sahipleri ile paylaşın. Kurtul sana fazlalık yapan o yüklerden, olumsuzluklarından, korkularından. Güzel günler göreceğiz güneşli günler, hazırlan.

Jüpiter’in hayatınızın hangi alanına bereket getireceğini ancak doğum haritanıza bakarak söylenebilir. Yay burcunun bulunduğu ev, Jüpiter’in bulunduğu ev ve burç, yaptığı açılar her şey bir bütün olarak incelenmeli. Ancak biraz olsun fikir vermesi açısından yükselene burcunuza göre okumanız için kısaca anlatıyorum.

Yay ve İkizler burçları, hadi yine iyisinin bu senenin ballı lokması sizde. Evlenebilir, ortaklaşa işlere girebilir, hayatınızda önemli yer edecek insanı bulabilirsiniz. Bolluk ve bereket sizinle olacak. Dileyin evrenden ne istiyorsanız. Kendinizi kapatmayın, cesur ve atak olun.

Akrep ve Boğalar; bu sene keseyi doldurma senesi. Artık Mısır’daki büyük büyük dedenizden miras mı kalır, maaşı daha iyi bir işe mi başlarsınız, yoksa eşinizden ötürü size para gelir bilmiyorum ama para kesin geliyor. Bu gelen paraları mantıklı yatırımlar ile değerlendirin.

Terazi ve Koçlar; Bu senenin konusu sosyallik! Yeni insanlar, yeni kültürler, yeni yerler, yeni diller tanıma senesi. Şimdiden eksiklerinizi belirleyin, yola çıkıyorsunuz 🙂 Medya, iletişim, pazarlama gibi alanlarda yeni girişimler yapabilirsin. Bilme, öğrenme hevesiniz artıyor. İnternet sitesi kurmaktır, kitap yazmaktır, youtube kanalı açmaktır, dil öğrenmektir, bir şey yapın boş durmayın.

Başak ve Balıklar; Kariyerde yükseliş, ev alma, taşınma konuları gündeme geliyor bu sene. İstediğiniz işe, eve, statüye, ödüllere kavuşuyorsunuz. Uzun süredir beklediğiniz, hak ettiğiniz terfi fırsatı geliyor! Evlilik, doğum gibi konularla aileye birileri katılabilir aile genişleyebilir.

Aslan ve Kovalar; Eğlenceye hazır mısınız? Dost gezegeniniz Jüpiter size güzelliği getiriyor. Aşk, eğlence, hayaller, çocuklar, hobiler gibi konularda şanslısınız. Bu dost gezegen sizin 2019’un tadını çıkarmanız için elinden geleni yapıyor. Aşk isteyenler aşkına kavuşuyor, hayallerini gerçekleştirmek isteyenlere fırsatlar geliyor, yeni hobi edinmek isteyenlere en eğlencelisinden geliyor, çocuk isteyenlere çocuk geliyor. O zaman dans!

Yengeç ve Oğlaklar; Jüpiter, Ay düğümleri ve Satürn ile zorlanan sizlerin içinize su serpilebilir. Hoşunuza giden bir işe başlayabilir, iş hayatınızdaki çevrenizden memnun kalabilirsiniz, sağlığınıza önem verip spora başlayabilirsiniz. Bir evcil hayvan sahiplenebilirsiniz. Mistik olaylara ilginiz artıyor. Şems-i Tebrizi’nin sözünü hatırlatayım size. “Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye, endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”

Bir cevap yazın